Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

ANTIQUA

  • antigua
  • antigua
  • antigua

Potřebujete poradit?

Antigu znám a rád Vám poradím.

Tomáš Janský
Product Manager Supervisor

255 700 872
siam@siamtravel.cz

Antigua

Ostrov ležící v severovýchodní části Karibského moře v souostroví Malých Antil s 86 000 obyvatel, 480 km východně od Portorika. Ostrov má mírně zvlněný terén, což je výborný předpoklad pro pěší turistiku, pobřeží je velmi členité a je hustě zarostlé mangrovem. Antigua - to znamená především pláže s bílým či zlatavým pískem. Oblíbený je slogan „365 pláží - na každý den v roce jedna". Voda je díky korálovým prahům klidná a všechny pláže jsou většinou veřejně přístupné. Antigua vám také nabízí perfektní potápěčské lokality - korálové útesy, riftové stěny, podmořské jeskyně, je možné pozorovat žraloky, barakudy, korálové rybky, mořské želvy i vraky lodí. Západní, mělčí pobřeží je vhodné pro začátečníky ve windsurfingu, zatímco východní pobřeží přitahuje zkušenější sportovce a vyznavače vodního slalomu.

Původní obyvatelé ostrova byli Arawakové, kteří vybudovali trvalá sídla na ostrově někdy na přelomu 1. a 2. tisíciletí. Zemědělci však byli vyhnáni Kariby a prvním Evropanem na ostrově byl Kryštof Kolumbus. Prvními kolonizátory byli Britové, kteří založili osadu Parham na východní straně ostrova. Osadníci začali pěstovat tabák a indigo. V 17. století se zde založila první plantáž cukrové třtiny a na práci byli dovezeni otroci z Afriky. Ekonomika ostrova se zlepšila po 2. světové válce díky cestovnímu ruchu a díky nezávislosti ostrova turismus rychle vzrůstá. Nejznámějšími a nejnavštěvovanějšími místy jsou pláže Dickenson a Runaway na východním pobřeží. Zajímavé je městečko Falmouth, kde jsou spousty výborných restaurací a naleznete zde nejstarší kostel na ostrově St Paul´s Anglican Church. Nakonec samotné hlavní město St John´s s muzeem ostrovů, anglikánskou katedrálou a pevnost Fort James. Nejvhodnější dobou pro návštěvu ostrova jsou chladné zimní měsíce, kdy teploty vzduchu dosahují 27 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen s teplotami vzduchu 30 °C. Na ostrově nástává období dešťů v měsících od září do října.

English Harbour

Kdysi námořní základna ostrova je dnes místem, kde se soustřeďuje nejvíce historických budov na ostrově, největší atraktivitou je část přístavu nazvaná Nelson´s Dockyard po sla­vném anglickém admirálovi.

Runaway Bay

Klidná tichá zátoka s bílou písčitou pláží, klidným mořem a cenově dostupnými hotely. Ti, kdo chtějí trochu rušnější místo, by si měli vybrat spíše sousední Dickenson Bay s centry vodních sportů, restauracemi a hotely.

DEEP BAY

Malá chráněná zátoka na západ od hlavního města, v jejímž středu vyčnívá korály porostlý vrak lodi Andes, která se potopila před sto lety při své cestě z Trinidadu.

FALMOUTH HARBOUR

Rozsáhlá chráněná zátoka ve tvaru jezdecké boty leží na jihovýchodě ostrova. V samotném městečku Falmouth je řada výborných restaurací a milovníci historických staveb tu najdou nejstarší kostel na ostrově, St Paul´s Anglican Church.

Letoviska a okruhy

EAST COAST | GALLEY BAY | ST. JOHN´S | MAMORA BAY

 

PODNEBÍ:

Antigua má tropické klima. Hlavní turistická sezóna je v prosinci až březnu (průměrné teploty 27 °C, nejméně srážek), léta jsou nejteplejší a zároveň nejdusnější (průměrné teploty nad 30 °C). V září až říjnu nastává období dešťů s častými hurikány a tropickými bouřemi.  

 

JAZYK:

Úředním jazykem je angličtina. Obyvatelstvo používá i své místní jazyky. 

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Východokaribský dolar (XCD) = 100 centů, lze platit i USD.

 

ELEKTŘINA:

220/110 V, elektrické zásuvky jsou amerického typu.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Turistické vízum není od roku 2009 nutné. Je potřeba se jenom prokázat platným cestovným pasem (nejméně 6 měsíců), zpáteční letenkou nebo palubním lístkem a informacemi o ubytování na ostrově. Je zakázán dovoz kamuflážního oblečení. 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Ing. Ivan Klajmon a Věra Šipulová

Vzhledem k tomu, že jsme vášniví cestovatelé a cestujeme od roku 2000 po celém světě, cítíme morální povinnost poděkovat tímto CK Siam Travel, se kterou jsme absolovovali  více jak 30 zájezdů po celém světě, za vzorné služby od organizace, po vlastní realizaci , ať už se jedná o pobytové nebo poznávací zájezdy.

Za celou dobu nedošlo k žádným problémům a průvodcovské služby byly vždy na nejvyšší úrovni.

Tímto děkujeme celému kolektivu CK a přejeme hodně úspěchů v podnikání do dalších let.

Děkují Ing. Ivan Klajmon  a  Věra Šipulová – Luhačovice

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.