Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

BARMA

 

  • barma
  • barma

Potřebujete poradit?

Barmu znám a rád Vám poradím.

Michal Páv
Senior product manager

255 700 873
siam@siamtravel.cz

Barma

Země s přátelským obyvatelstvem otevírající se světu, buddhistické chrámy, nejvýznamnější zlatá pagoda s drahokamy Shwedagon v Rangúnu, Shwemawdaw Pagoda v Bago, buddhistické kláštery, mniši s tmavě rudými a oranžovými rouchy, plovoucí rybářské vesnice a trhy na jezeře Inle, treky v nedotčené přírodě, tropické pralesy, rýžová políčka v kopcovité oblasti Pindaya, plavby lodí mezi Mingun a Mandalay, pláže v oblasti Ngapali. Rýže a nudle na tisíc způsobů, tropické ovoce, ryby a plody moře, čaj.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 5,5 hodiny / letní + 4,5 hodiny
  • měna: barmský kyat (MMK)
  • letecká společnost: Turkish Airlines, Emirates, Thai Airways
  • doba letu: 12 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

LETOVISKA:

Ngapali
Na jihovýchodním pobřeží Andamanského moře v Bengálskem zálivu se nachází letovisko Ngapali s dlouhou bílou a čistou pláži lemovanou palmami. Nenajdete tu mnoho návštěvníků, což je zčásti způsobené vzdáleností od města Rangún. V okolí se nachází rybářské vesničky. Nejhezčí místa na šnorchlováni a potápění jsou na nedalekém Perlovém ostrově. 

 

PODNEBÍ:

Barma má tropické klima, ale velkou roli hraje i nadmořská výška. Do Barmy se jezdí na podzim a v zimě. Během léta je období slabších monzunů. 

 

JAZYK:

Úředním jazykem je barmština, kterou mluví jenom 60 % populace. Zbytek populace mluví jazyky etnických skupin.   

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měnou je myanmarský kyat (MMK), často se používají i dolary. 

 

ELEKTŘINA:

230 V, 50 Hz, používají se tři typy zásuvek, mezi které patří i naše evropská.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

O vízum je možné zažádat na zastupitelském úřadě země (pro ČR je velvyslanectví Myanmaru v Německu), online nebo při příletu na mezinárodním letišti. Cena turistického víza je 40 dolarů. Platnost cestovního pasu musí přesahovat víza o 3 měsíce. Pokud necestujete s CK, musíte si při příletu vyměnit v letištní Myanmar Foreign Trade Bank 200,- USD. Je povolen dovoz 400 ks cigaret, 2 l alkoholu, 1 l voňavek, videokameru s třemi kazetami a fotoaparát. Všechny cennosti je nutné deklarovat. Je zakázán vývoz domácí měny, artefaktů archeologického významu, starožitností nebo drahých kamenů, pokud nebyly koupeny ve specializovaných turistických prodejnách nebo v letištním duty-free shopu. Zároveň je potřeba si uchovat všechny účtenky o zakoupeném zboží.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

BARBORA MUNZAROVÁ – herečka

Jsem vášnivá cestovatelka. Cestuji ráda a často.
Občas se vracím na již osvědčená místa, ale většinou ráda objevuji nové destinace v nejrůznějších koutech světa. Díky cestovní kanceláři SIAM travel mám vždy včas a perfektně zajištěné letenky a zároveň se mohu spolehnout na vynikající doporučení, popis a tipy ohledně mnou vybrané cílové destinace. Velkým plusem pro výběr cestovní kanceláře SIAM travel je i velmi vstřícný, příjemný přístup všech zaměstnanců. Jejich ochota pomoci je nadstandartní.

Spokojená klientka CK SIAM travel Bára Munzarová.

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.