Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

BARMA

 

  • barma
  • barma

Potřebujete poradit?

Barmu znám a rád Vám poradím.

Michal Páv
Senior product manager

255 700 873
siam@siamtravel.cz

Barma

Země s přátelským obyvatelstvem otevírající se světu, buddhistické chrámy, nejvýznamnější zlatá pagoda s drahokamy Shwedagon v Rangúnu, Shwemawdaw Pagoda v Bago, buddhistické kláštery, mniši s tmavě rudými a oranžovými rouchy, plovoucí rybářské vesnice a trhy na jezeře Inle, treky v nedotčené přírodě, tropické pralesy, rýžová políčka v kopcovité oblasti Pindaya, plavby lodí mezi Mingun a Mandalay, pláže v oblasti Ngapali. Rýže a nudle na tisíc způsobů, tropické ovoce, ryby a plody moře, čaj.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 5,5 hodiny / letní + 4,5 hodiny
  • měna: barmský kyat (MMK)
  • letecká společnost: Turkish Airlines, Emirates, Thai Airways
  • doba letu: 12 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

LETOVISKA:

Ngapali
Na jihovýchodním pobřeží Andamanského moře v Bengálskem zálivu se nachází letovisko Ngapali s dlouhou bílou a čistou pláži lemovanou palmami. Nenajdete tu mnoho návštěvníků, což je zčásti způsobené vzdáleností od města Rangún. V okolí se nachází rybářské vesničky. Nejhezčí místa na šnorchlováni a potápění jsou na nedalekém Perlovém ostrově. 

 

PODNEBÍ:

Barma má tropické klima, ale velkou roli hraje i nadmořská výška. Do Barmy se jezdí na podzim a v zimě. Během léta je období slabších monzunů. 

 

JAZYK:

Úředním jazykem je barmština, kterou mluví jenom 60 % populace. Zbytek populace mluví jazyky etnických skupin.   

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měnou je myanmarský kyat (MMK), často se používají i dolary. 

 

ELEKTŘINA:

230 V, 50 Hz, používají se tři typy zásuvek, mezi které patří i naše evropská.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

O vízum je možné zažádat na zastupitelském úřadě země (pro ČR je velvyslanectví Myanmaru v Německu), online nebo při příletu na mezinárodním letišti. Cena turistického víza je 40 dolarů. Platnost cestovního pasu musí přesahovat víza o 3 měsíce. Pokud necestujete s CK, musíte si při příletu vyměnit v letištní Myanmar Foreign Trade Bank 200,- USD. Je povolen dovoz 400 ks cigaret, 2 l alkoholu, 1 l voňavek, videokameru s třemi kazetami a fotoaparát. Všechny cennosti je nutné deklarovat. Je zakázán vývoz domácí měny, artefaktů archeologického významu, starožitností nebo drahých kamenů, pokud nebyly koupeny ve specializovaných turistických prodejnách nebo v letištním duty-free shopu. Zároveň je potřeba si uchovat všechny účtenky o zakoupeném zboží.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Prof. Ing. RUDOLF POLEDNE, CSc. - IKEM a AV ČR a Evropská společnost pro Aterosklerózu

Se Siam Travel jsem cestoval opakovaně a byl jsem vždy velmi spokojen.
Před svým odletem jsem ocenil přesné a komplexní informace ze strany zaměstnanců Siam Travel o destinaci, dopravě a všem důležitém. V průběhu cesty jsem se vždy mohl spolehnout na to, že veškeré služby budou „klapat“, a že se v případě potřeby se můžu kdykoliv spojit se zaměstnanci Siamu v Praze, stejně jako s jejich česky mluvícím průvodcem na místě nebo s jejich místní agenturou. Skutečně nadšen jsem byl z cesty do Mexika.

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.