Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

CINA

  • Čína
  • Čína
  • Čína
  • Čína

Potřebujete poradit?

Čínu jsem osobně navštívila.

Olina Papežová
Senior product manager

255 700 874
siam@siamtravel.cz

Čína

5000 let stará historie, kultura a náboženství dávných dynastií, buddhismus, konfuciánství, taoismus. Tradiční medicína spojená s lunárním kalendářem a akupunkturou. 41 památek UNESCO (Velká čínská zeď – jeden z nových divů světa, Letní palác, imperiální paláce a hrobky dynastie Ming, paláce Potala v Tibetu), tarakotová armáda Xian, nejvýše položená železnice světa Peking – Lhasa. Pekingská kachna, nudlové polévky, rýže se zeleninou a plody moře, ryby a bílý, zelený i černý čaj.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 7 hodin / letní + 6 hodin
  • měna: čínský jüan (CNY)
  • letecká společnost: Turkish Airlines, Emirates, Finnair
  • doba letu: 11 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

LETOVISKA:

Ostrov Hainan

Hainan je tropický ostrov v Jihočínském moři, který se často porovnává s Havají kvůli azurovému moři, bílým písečným plážím a zeleným pohořím. Cestovní ruch se na ostrově začal rozvíjet v roku 1988 a v současnosti na něm najdete 2 mezinárodní letiště a rezorty patřící do známých hotelových řetězců jako Hilton nebo Marriot. Ostrov je kulturně velmi rozmanitý, a to díky 37 etnickým skupinám, které tady stále dodržují své tradice. Hlavním městem ostrovu je Haikou a nejvyhledávanějším střediskem je Sanya (nejjižněji položené čínské město) se 7 km dlouhou pláži zvanou Dadonghai nebo Tianya Haijiao. Na ostrově se nachází zábavní mořský park s akváriem nebo i golfový rezort Mission Hills. Milovníci potápění a šnorchlováni by mněli navštívit nedaleký ostrov Ximaozhou. 

 

PODNEBÍ:

Sever (např. Peking) má příjemná léta (průměrná teplota 23 °C) a studené zimy (průměrná teplota -8 °C). Hlavní turistickou sezónu má proto v létě. Východ země (např. Šanghaj) se vyznačuje subtropickým klimatem a extrémně horkým létem. Proto se odporučuje navštívit tuhle část Číny na podzim a jaře.  Jih země se navštěvuje celoročně díky svému subtropickému až tropickému klimatu.  Pro západ země je typické vysokohorské podnebí. Průměrné teploty se pohybují tak jako na severe kolem 23 °C v létě a –10 °C v zimě.   

 

JAZYK:

Úředním jazykem je čínština (mandarínština, kantonština). Angličtinou se domluvíte pouze v turistických oblastech. 

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měnou je renminbi yüan (nebo i kuai), co v překladu znamená lidové peníze. Jeden yüan se dělí na 10 jiao a jeden jiao se dělí na 10 fenů. Čínsky yüan není volně směnitelnou měnou, a proto se peníze mění až po příletu do Číny, a to pouze v bance.

 

ELEKTŘINA:

220 V, 50 Hz; používají se zástrčky evropského, australského a amerického typu.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Je potřeba mít pas s platností minimálně 6 měsíců a turistické vízum, o které je možné zažádat na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze. Je zakázáno vyvážet domácí měnu, předměty historické a kulturní hodnoty, vzácné živočichy a rostliny. 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

BARBORA MUNZAROVÁ – herečka

Jsem vášnivá cestovatelka. Cestuji ráda a často.
Občas se vracím na již osvědčená místa, ale většinou ráda objevuji nové destinace v nejrůznějších koutech světa. Díky cestovní kanceláři SIAM travel mám vždy včas a perfektně zajištěné letenky a zároveň se mohu spolehnout na vynikající doporučení, popis a tipy ohledně mnou vybrané cílové destinace. Velkým plusem pro výběr cestovní kanceláře SIAM travel je i velmi vstřícný, příjemný přístup všech zaměstnanců. Jejich ochota pomoci je nadstandartní.

Spokojená klientka CK SIAM travel Bára Munzarová.

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.