Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Exotika pobytové - SAMOA

Potřebujete poradit?

Samou znám a rád Vám poradím.

Tomáš Janský
Product Manager Supervisor

255 700 872
siam@siamtravel.cz

SAMOA

Stát v západní části Samojských ostrovů v Polynésii (ve východní části souostroví se nachází Americká Samoa). Samoa cestovatele láká především na pestrou symfonií barev, kdy se azurové moře snoubí se zlatou barvou pláží, která mizí do temné zelené pralesa. Navíc nabízí bujnou faunu a flóru, aktivní vulkány, vodopády a především dobrosrdečné obyvatele, kteří se rádi podělí o své hluboké kulturní tradice. Souostroví Samoa tvoří ostrovy sopečného původu lemované korálovými útesy. Stejně jako okolní ostrovy láká milovníky potápění a šnorchlování.

INFORMACE:

• časový posun: zimní - 13 hodin / letní - 13 hodin
• měna: samojská tala ( WST )
• letecká společnost: Virgin Australia, Air New Zealand, Fiji airways
• doba letu: cca 35 hodin s mezipřistáním
• český delegát: ne
• hotely s all inclusive

LETOVISKA:

Ostrov Upolu
Asi pětina ostrova je pokryta původními deštnými pralesy. U pobřeží je Palolo Deep Marina Reserve, kde je možné šnorchlovat. Ve vnitrozemí leží i kráterové jezírko Lanoto´o, ve kterém se dá plavat. Rezervace Uafato Conservation Area (sever ostrova) pokrývá několik desítek čtverečních kilometrů země i moře. Jsou zde značené stezky pro trekking. Celé jižní pobřeží je lemováno zálivy a nádhernými plážemi s palmovými porosty. Jsou zde výborné podmínky pro šnorchlování, potápění a plavání.Na ostrově je několik krásných vodopádů, ve kterých se můžete koupat.

Apia
Apia je hlavním městem ostrovního státu Samoa. Město je nejdůležitějším přístavem v zemi a jediné město. Ve městě se nachází budova parlamentu a historická observatoř, která je nyní meteorologickou stanicí. V centru města se nachází věž z hodinami, která byla vybudována jako válečný památník. Jsou zde úřady, hotely, restaurace a obchody. Hlavními tržišti jsou Maketi Fou, Flea Market a Fish Market.Nakoupíte zde čerstvé ovoce, zeleninu a na posledně jmenovaném i ryby.

PODNEBÍ:

Na území státu panuje tropické podnebí, teplé, vlhké, ovlivněné jihovýchodními pasáty z Tichého oceánu. Průměrné teploty vzduchu se pohybují od 25 °C v červenci do 27 °C v lednu. Průměrný roční úhrn srážek činí 3200 mm.

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je samojština. Dále se domluvíte anglicky.

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je Samojská tala ( WST ).

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 230V / 50Hz.

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Ke vstupu na území Nezávislého státu Samoa není potřeba vízum. Povolení ke vstupu na dobu 30 dnů je udělováno při příletu po předložení cestovního dokladu platného minimálně 6 měsíců po příletu a zpáteční letenky.
Více informací zde.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Zdeněk Čížek s rodinou - Praha

S cestovní kanceláří Siam Travel cestujeme jako rodina již mnoho let. Jelikož cestování a poznávání nových destinací je naším velkým koníčkem, využíváme služeb cestovní kanceláře Siam Travel. Se společností cestujeme 3x až 5x ročně. Zvykli jsme si na velmi dobře organizované a zajištěné služby, a to včetně veškerého servisu poskytovaného ze strany Siam Travel. Vždy nám doporučí destinaci, ubytování i leteckou společnost. Také česky mluvící průvodce je komfortní záležitost. Postarají se i o seating v letadle, zrychlené odbavení na letišti, VIP salonek, speciální catering na letu a i o individuální transfery. Vše s námi prodiskutují a vysvětlí, co v které destinaci je možné vidět. Zkrátka poskytnou nám na našich cestách veškerý možný komfort, tady cestování šité na míru.

Z našeho pohledu vřele doporučujeme využít služeb společnosti Siam Travel.

Zdeněk Čížek s rodinou - Praha

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Samoa - Aufaga

Seabreeze Resort
Délka:10, 13 dnů Cena od:
82 680 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Samoa - Taumeasina Island

Taumeasina Island Resort Samoa
Délka:10, 13 dnů Cena od:
85 780 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Samoa - Upolu

Sheraton Samoa Resort
Délka:10, 13 dnů Cena od:
103 680 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň

Více informací o zájezdu (dovolené) Samoa - Apia

Sheraton Samoa Aggie Grey’s Hotel & Bungalows ****
Délka:10, 13 dnů Cena od:
107 480 Kč
Stravování:snídaně
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením Evropské unie o nakládání s osobními údaji (GDPR)? Více o zpracování osobních údajů.