Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Exotika poznávací - BAHAMY

 • Bahamské ostrovy
 • Bahamské ostrovy
 • Bahamské ostrovy
 • Bahamské ostrovy

Potřebujete poradit?

Bahamské ostrovy znám a ráda Vám poradím.

Lucie Ptáčková
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Bahamské ostrovy

Souostroví v Karibiku objevené Kryštofem Kolumbem roku 1492, britská koloniální architektura, dlouhé písečné pláže, Golfský proud zaručuje po celý rok teplé počasí, mahagonové a piniové háje, mangovníky. Národní park Lucayan, nejrozsáhlejší podvodní systém jeskyní na světě, třetí nejdelší korálový útes na světě. Vodní sporty, luxusní jachty, jedinečné potápění a šnorchlování, golfová hřiště, akvaparky, kasina, muzea. Koktejly z čerstvého ovoce, bahamský rum, likér Nassau Royal. Bahamská kuchyně nabízí jemně kořeněné ryby, plody moře, mušle na sto způsobů, krabí speciality.

INFORMACE:

 • časový posun: zimní - 5 hodin / letní - 6 hodin
 • měna: bahamský dolar (BSD)
 • letecká společnost: British Airways
 • doba letu: 9 hodin
 • český delegát: od 10 osob
 • hotely s all inclusive
 •  

  LETOVISKA:

  Paradise Island
  Nevelký ostrůvek ležící hned vedle ostrova New Providence, přímo naproti metropoli Nassau. S městem ho spojují dva mosty. Malinký „Ostrov zázraků" je součástí Bahamského společenství v Atlantském oceánu a má rozlohu pouze necelé 3 kilometry čtvereční. Paradise Island je velmi rušné středisko, kde dovolenou ocení především milovníci nočního života i rodiny s většími dětmi, které se mohou vyřádit na spoustě vodních atrakcí. Ostrov s velkým jachetním přístavem je v podstatě tvořen jedním ohromným letoviskem Atlanis Paradise Island, významnou část tvoří také golfové hřiště..

  Grand Bahamas
  Grand Bahama Island, pátá největší ostrovní oblast karibského souostroví, je častým cílem letních zájezdů zejména bohatších turistů. Spoustu all inclusive hotelů najdete v přístavech Freeport a Lucaya, které se nacházejí blízko pláží. Za pozorováním korálových pokladů bohatého podmořského života sem míří spousta potápěčů. Nádherná příroda je skvělým základem pro romantickou dovolenou v páru.

   

  PODNEBÍ:

  Na Bahamách je po celý rok příjemné podnebí, ovlivněné Golfským proudem a pasáty ze severovýchodu. Cestovat zde proto můžete prakticky kdykoli se vám bude chtít.
  Nejtepleji bývá v srpnu, to dosahují teploty 28 stupňů nejchladněji v únoru s teplotami okolo 21 stupňů. V letních měsících a na podzim je zde větší pravděpodobnost deště.

   

  JAZYK:

  Úředním jazykem v zemi je angličtina (spíše anglická než americká) potkáte se ale i s bahamskou kreolskou angličtinou nebo kreolskou francouzštinou, kterou využívají hlavně imigranti z Haiti.

   

  MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

  Místní měnou je bahamský dolar. Nejvhodnější měnou na cestu je americký dolar, 1 BSD je přibližně 24,- CZK. V hotelech jsou akceptovány platební karty, nejrozšířenější je Visa Card.

   

  ELEKTŘINA:

  Místní napětí je 110 V, zásuvky jsou většinou amerického typu (2 ploché vidličky). Pro nabíjení elektrických spotřebičů je zapotřebí adaptéru i konvertoru zásuvek.

   

  VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

  Mezi Bahamským společenstvím a Evropskou unií platí dohoda o bezvízovém styku. Českým turistům tedy ke vstupu do země stačí pouze platný cestovní pas.
  Více informací zde.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

Prof. Ing. RUDOLF POLEDNE, CSc. - IKEM a AV ČR a Evropská společnost pro Aterosklerózu

Se Siam Travel jsem cestoval opakovaně a byl jsem vždy velmi spokojen.
Před svým odletem jsem ocenil přesné a komplexní informace ze strany zaměstnanců Siam Travel o destinaci, dopravě a všem důležitém. V průběhu cesty jsem se vždy mohl spolehnout na to, že veškeré služby budou „klapat“, a že se v případě potřeby se můžu kdykoliv spojit se zaměstnanci Siamu v Praze, stejně jako s jejich česky mluvícím průvodcem na místě nebo s jejich místní agenturou. Skutečně nadšen jsem byl z cesty do Mexika.

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Bahamy, Honduras, Jamajka, Mexiko, Spojené státy americké, Velká Británie - Bahamy, Florida, Jamajka, Kajmanské ostrovy, Ostrov Cozumel, Roatan

PLAVBA KARIBIKEM
Délka:13 dnů Cena od:
62 080 Kč
Stravování:dle popisu
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.