Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Exotika poznávací - KENA

  • Keňa
  • Keňa
  • Keňa
  • Keňa

Potřebujete poradit?

Keňu znám a ráda Vám poradím.

Lucie Ptáčková
Product manager

255 700 870
siam@siamtravel.cz

Keňa

Největší migrace zvířat na světě na hranicích s Tanzánií v parku Masai Mara. Velká pětka „Big Five“ – lev, levhart, buvol, nosorožec a slon, hejna růžových plameňáků u Lake Nakuru. Masajové v červeném hábitu zvaném Shuka. Kolébka lidstva, pozůstatky staré 2 a půl milionu let v Rift Valley. 6x UNESCO (Fort Jesus – Mombasa, Národní park Mount Kenya). Bílé pláže, domorodci prodávající dřevěné vyřezávané masky. Tropické ovoce mango, papája, svahilská jídla s kokosem a kořením. Čaj, víno z papáji nebo manga, bílý rum Kenya Cane a kávový likér Kenya Gold. Doporučujeme kombinovat safari a pobyt u moře.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 2 hodiny / letní + 1 hodina
  • měna: keňský šilink (KES)
  • letecká společnost: Turkish Airlines, Condor, KLM
  • doba letu: 9 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely s all inclusive

Letoviska:

Mombasa

Mombasa se nachází na samém jihu Keni, ale pokud se vydáte ještě kousek dál na jih země, narazíte zde na pláže, které jsou průvodci z celého světa považovány za nejkrásnější komplex pobřeží na Zemi. Na místních plážích Tiwi nebo Diana se dostane každému návštěvníku blahodárného pocitu objevení pravého ráje na zemi. Nicméně i na sever od města Mombasa se na azurovém pobřeží rozkládájí nádherné bílé pláže a za navštěvu jistě stojí městečka Malindi a Lamu. Přímo ve městě Mombasa se nachází pevnost Fort Jesus, která sloužila nejen k obraně, ale také jako vězení a v níž se dnes nachází Muzeum dějin.

Malindi 

I město Malindy poskytuje nádherné exotické pláže, které omývají modré vody Indického oceánu a nachází se zde i podmořský národní park. Pokud návštěvníka omrzí polehávání pod palmami s chladným drinkem v ruce, můžete se projít po centru tohoto překrásného města nebo se vydat na výlet do okolí.

Watamu

Přímořské letovisko na březích Indického oceánu v Keni. Nachází se na malém mysu, mezi Modrou Lagunou a zálivem Watamu. Nejbližšího velkého město je Malindi. Pobřeží oblasti Watamu, jeho pláže
s bělostným pískem a korálové útesy jsou rozděleny do třech zálivů: Watamu Bay, Blue Lagoon(Modrá laguna) a Turtle Bay(Želvý zátoka). Celá tato blast je chráněna v rámci mořského národního parku ve městě Watamu. Mořský park Watamu je považován za jednoho z nejlepších míst pro šnorchlování a potápění v celé oblasti na východního pobřeží Afriky.

Nairobi
Největší město ve východní Africe Nairobi je také nejmladším, nejmodernějším a nejvýše položeným městem s velkým množstvím hotelů, restaurací, barů a nákupních center. Kromě toho, že se jedná
o světovou metropoli safari, je také vynikající základnou pro cestování. 

PODNEBÍ:

Počasí v Keni se velmi liší v závislosti na konkrétní destinaci. Hlavní město Nairobi nabízí po celý rok průměrné teploty kolem 26 stupňů, noci jsou pak chladnější a teploty tak mohou klesnout až k 15 stupňům. Nejpříznivější klima nabízí oblasti při pobřeží kde se rtuť teploměrů drží celoročně na 30 stupních a výše. Mezi nejteplejší měsíce v Keni patří únor a březen a nejchladnějšími červen a červenec. Deštivé dny se mohou objevit od března do května.

 

JAZYK:

Keňa má dva úřední jazyky - angličtinu a svahilštinu

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Měna je Keňský šilink. Kreditní karty jsou běžně akceptovány pouze v hotelech (Visa, Eurocard, Master Card, doporučujeme měnit USD. Na konci pobytu je nutné Keňské šilinky směnit, neboť je zakázáno dovážet a vyvážet tuto měnu v hotovosti.

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí 220 – 240 V, zásuvky jsou anglického typu s třemi kolíky. Doporučujeme redukci zásuvek s sebou.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Keni je pro české občany vyžadováno platné vízum, o které lze zažádat  pouze prostřednictvím internetu, a to na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády.

Více informací zde 

 

 

 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ – malíř
ERIKA BORNOVÁ – sochařka, malířka

Jsme se ženou oba výtvarníci a k této profesi cestování za novými vjemy samo sebou patří. Zároveň nejsme vždy ti úplně nejtypičtější turisté, máme své představy, ze kterých nechceme slevit. Proto už roky využíváme služeb cestovní kanceláře Siam travel, protože ti nám dokáží vše, co chceme a potřebujeme vidět "ušít" na míru. Bez obav jsme se díky nim vydali třeba až na opačný konec zeměkoule, do Francouzské Polynésie a díky Siamu vše proběhlo bez sebemenšího zádrhele. Jindy, když si potřebujeme odpočinout a nepotkávat mnoho lidí, dokáží nám najít inspirativní místo mimo turistický průmysl. Tomáš Císařovský and Erika Bornová

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Keňa - Keňa, Tsavo East

VELKÉ SAFARI S POBYTEM U MOŘE First Minute
Délka:12 dnů Cena od:
73 062 Kč dříve 81 180 Kč
Stravování:dle popisu
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.