Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

Exotika poznávací - VIETNAM

  • vietnam

Potřebujete poradit?

Vietnam jsem osobně navštívil.

Michal Páv
Senior product manager

255 700 873
siam@siamtravel.cz

Vietnam

Saigon je směs vietnamské, čínské a francouzské koloniální architektury, 7x UNESCO (Imperial Citadel Hanoi, komplex monumentů Hue, historické centum Hoi An, přírodní zátoka Halong Bay), podzemní válečné tunely v Cu Chi, plavby lodí k deltě řeky Mekong, malebná kaskádovitá rýžová políčka a mramorové hory. Kvalitní golfová hřiště. Dřevořezby, keramika, batikovaný textil a výrobky z bambusu na každém trhu. Com – vařená nebo grilovaná rýže s různými druhy masa, nudlové polévky, ryby a plody moře, ovocné a zeleninové závitky, rýžové víno. Nejlepší pláže v oblastech Nha Trang, Phan Thiet a na Phu Quoc Island.

 

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 6 hodin / letní + 5 hodin
  • měna: vietnamský dong (VND)
  • letecká společnost: Vietnam Airlines, Air France, Emirates
  • doba letu: 12 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

Letoviska a okruhy

POZNÁVACÍ OKRUHPHU QUOC | NHA TRANG

Saigon
Ho Či Minovo Město, 8miliónové město se nachází v ústí delty řeky Mekong. Po Hanoji je to druhé nejdůležitější město ve Vietnamu a významné obchodní a turistické centrum. Již před několika staletími byl Saigon významným obchodním centrem. Město, které bylo často oslavováno jako perla Dálného východu, změnilo 2. července 1976 rozhodnutím parlamentu jméno ze Saigonu na Ho Či Minovo Město. Historie a vývoj města úzce souvisí s bojem o nezávislost Vietnamu. Dnes je Ho Či Minovo Město významným turistickým centrem, lákajícím do Vietnamu mnoho zahraničních turistů. Mezi nejznámější turistické atrakce patří Ho Či Minovo muzeum, Cu Chi Tunnels a pak především řada architektonických skvostů, pagod a chrámů. Navzdory bouřlivému vývoji si město dokázalo uchovat svou charakteristickou architektonickou podobu, ve které se zajímavým způsobem snoubí vietnamská, čínská a evropská kultura. A právě přirozeně působící míšení tradičních vietnamských kulturních hodnot s východní a západní kulturou je hlavním rysem tohoto města.


PODNEBÍ:

Hlavní sezóna ve Vietnamu trvá od listopadu do dubna, kdy se vyskytuje nejméně dešťových srážek. V souvistosti s geografickým složením země jsou ale větší rozdíly mezi jižní a severní částí Vietnamu. Od dubna do října ve Vietnamu více prší. Teploty jsou podobne během celého roku mezi 25-32 °C s vyjímkou horských oblastí na severu země.

 

JAZYK:

Úředním jazykem v zemi je vietnamština. V turistických lokalitách se dále domluvíte anglicky.

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

Hlavní měnovou jednotkou je vietnamský dong (VND), rozdělené na 100 xu. Na směnu doporučujeme USD nebo EUR. Výměna peněz je nejspolehlivější na letišti či v bankách nebo v autorizovaných směnárnách. Kreditní karty, stejně tak jako cestovní šeky jsou běžně akceptovány.

 

ELEKTŘINA:

V hotelech je užíván elektrický proud o napětí jak 110-127 V, tak 220-240 V. Zásuvky jsou s plochými zdířkami, tedy doporučujeme zakoupit adaptér. Hotely adaptéry disponují, ale v omezeném počtu a nelze se na to spoléhat.

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

Do Vietnamu platí vízový styk. Vyřízení víza trvá min. týden na Velvyslanectví Vietnamu v Praze. Na zakladě turistického víza držitel platného cestovního pasu, může vstoupit na území Vietnamu a pobývat na něm po dobu nepřesahující 30 dnů ode dne vstupu. Občané ČR, kteří hodlají pobývat na území Vietnamu po dobu delší než 30 dnů nebo tam vstupují za jiným účelem, si musí předem opatřit odpovídající povolení a víza na Velvyslanectví Vietnamu v Praze.
Více informací zde.

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ – malíř
ERIKA BORNOVÁ – sochařka, malířka

Jsme se ženou oba výtvarníci a k této profesi cestování za novými vjemy samo sebou patří. Zároveň nejsme vždy ti úplně nejtypičtější turisté, máme své představy, ze kterých nechceme slevit. Proto už roky využíváme služeb cestovní kanceláře Siam travel, protože ti nám dokáží vše, co chceme a potřebujeme vidět "ušít" na míru. Bez obav jsme se díky nim vydali třeba až na opačný konec zeměkoule, do Francouzské Polynésie a díky Siamu vše proběhlo bez sebemenšího zádrhele. Jindy, když si potřebujeme odpočinout a nepotkávat mnoho lidí, dokáží nám najít inspirativní místo mimo turistický průmysl. Tomáš Císařovský and Erika Bornová

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Více informací o zájezdu (dovolené) Vietnam - Vietnam

OKRUH VIETNAMEM
Délka:14 dnů Cena od:
69 980 Kč
Stravování:dle popisu
Doprava:Letecky
Odlet:Praha,Vídeň
 

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.