Exotická dovolená | Siamtravel

Cestovní kancelář pro Exotiku a Evropu

HONGKONG

  • Hongkong
  • Hongkong

Potřebujete poradit?

Hongkong jsem osobně navštívila.

Olina Papežová
Senior product manager

255 700 874
siam@siamtravel.cz

Hongkong

Atraktivní metropole na pobřeží jihočínského moře je vhodná na 2 noci v kombinaci s Filipínami nebo Bali. Tramvajová trať na vrchol Victoria Peak (552 m n. m.) s výhledem na mrakodrapy a obchodní centra. Zábavný Ocean park, ZOO s lemury, orangutany a gibbony, koňské dostihy Happy Valley. Vyhledávané pláže Deep Water bay a Repulse bay, ostrov Lantau s 26 m vysokou sochou Buddhy či mokřady Mai po s mnoha druhy ptáků. V Hong Kongu převládá kantonská kuchyně, jarní závitky, krevetové knedlíky a rozmanité druhy omáček, rýžové nudle.

INFORMACE:

  • časový posun: zimní + 7 hodin / letní + 6 hodin
  • měna: hongkongský dolar (HKD)
  • letecká společnost: Emirates, Turkish Airlines, Finnair
  • doba letu: 13 hodin
  • český delegát: od 10 osob
  • hotely se snídaní

 

PODNEBÍ:

Léta jsou vlhká teplá a zimy suché chladné. Nejvhodnější čas pro návštěvu Hongkongu je říjen, listopad a prosinec, kdy je počasí slunečné. V létě jsou časté tropické cyklony. 

 

JAZYK:

Úředním jazykem je čínština (mandarínština, kantonština), ale i angličtina.

 

MĚNA A VÝMĚNA PENĚZ:

hongkongský dolar (HKD) = 100 centů; hongkongský dolar si můžete směnit v kterékoliv autorizované směnárně nebo na letišti. Akceptovány jsou především platební karty Visa a MasterCard. Platit se dá aj tzv. Octopus Card, která se používá na cestovaní městskou hromadní dopravou, ale i obchodech, supermarketech a fast foodech. 

 

ELEKTŘINA:

220 V, 50 Hz; setkáte se s australským, americkým, ale i evropským typem zásuvek 

 

VÍZUM A VSTUPNÍ FORMALITY:

V případe cesty do 90 dní není potřeba vízum, jenom cestovní pas s platností 6 měsíců od vstupu do Hongkongu. Neexistuje celní prohlášení, vyplňuje se jenom příletová karta. Je povolen dovoz max. 1 l alkoholu, 60 cigaret, 15 doutníku neb 75 g tabáku. 

zobrazit skrýt více informací

Reference našich klientů

TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ – malíř
ERIKA BORNOVÁ – sochařka, malířka

Jsme se ženou oba výtvarníci a k této profesi cestování za novými vjemy samo sebou patří. Zároveň nejsme vždy ti úplně nejtypičtější turisté, máme své představy, ze kterých nechceme slevit. Proto už roky využíváme služeb cestovní kanceláře Siam travel, protože ti nám dokáží vše, co chceme a potřebujeme vidět "ušít" na míru. Bez obav jsme se díky nim vydali třeba až na opačný konec zeměkoule, do Francouzské Polynésie a díky Siamu vše proběhlo bez sebemenšího zádrhele. Jindy, když si potřebujeme odpočinout a nepotkávat mnoho lidí, dokáží nám najít inspirativní místo mimo turistický průmysl. Tomáš Císařovský and Erika Bornová

zobrazit celý text

zobrazit ostatní reference

Je nám líto, ale ve zvolené kombinaci se nenachází žádný zájezd (dovolená)

>> zpět na nabídku zájezdů <<

Last Minute nabídky

Dostávejte pravidelně informace o Last Minute (akčních) nabídkách v elektronické podobě newsletteru

 

Ostatní

Katalog on-line Stáhnout katalog Individuální poptávka

 

Fotogalerie

Fotogalerie

 

CK Siam Travel opět získala ocenění v prestižní soutěži TTG Travel Awards v kategorii nejlepších touroperátorů pro Asii AnChoice Asociace cestovních kanceláří Reviews of Hotels, Flights and Vacation Rentals - TripAdvisor

Chcete s vybráním Vaší dovolené pomoci? Vyplňte níže uvedený formulář a naši pracovníci Vás budou kontaktovat.